Oficjalna Strona
Kobiecego Klubu Piłkarskiego
Unia Lublin

 

O nas

Kobiecy Klub Piłkarski Unia Lublin powstał z zamiarem utworzenia w Lublinie zawodowej drużyny kobiecej piłki nożnej. W związku z tym, przygotowane zostały podwaliny organizacyjne pod ten cel. Mając na uwadze wagę szkolenia dzieci i młodzieży, na obecnym etapie profesjonalna kadra szkoleniowa realizuje zadania z tym związane. Stworzone zostały optymalne warunki aby wszystkie dziewczęta lubiące sport i piłkę nożną rozwijały swoje umiejętności w życzliwej, koleżeńskiej atmosferze.

W zależności od wieku i etapu Unia Lublin proponuje adekwatne formy zajęciowe. Młode początkujące piłkarki uczą się głownie poprzez urozmaiconą zabawę. Rozpoczynając od kategorii wiekowej orliczek, dziewczęta biorą udział w regularnej lidze z chłopcami. Zespoły seniorskie występują w II lidze kobiet (gr. małopolska) i 3 lidze kobiet (gr. lubelska).

Wszystko po to, aby dziewczęta mogły czerpać radość z nauki piłki nożnej oraz doskonalić swoje umiejętności na wysokim poziomie.

Kobiecy Klub Piłkarski Unia Lublin specjalizuje się tylko w szkoleniu dziewcząt. Współpracujemy z Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, gdzie powstaje klasa pod naszym patronatem o profilu piłka nożna kobiet.

Kategoria: