Oficjalna Strona
Kobiecego Klubu Piłkarskiego
Unia Lublin

 

Kategoria:

W sezonie 2016/2017 pierwsza grupa zrzeszona w KKP bierze udział w regularnej lidze chłopięcej w kat. trampkarz oraz w Wojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych. Tworzone są drużyny orliczek i młodziczek.

W sezonie 2017/2018, 2018/2019 juniorki starsze biorą udział w Makrolidze Juniorek Młodszych, młodziczki i orliczki w ligach wojewódzkich.

W sezonie 2018/19 zespół seniorek występuje w III lidze kobiet (gr. Lubelska) awansując do II ligi; młodziczki i orliczki w kobiecych ligach wojewódzkich oraz w lidze chłopięcej w kat. orlik.

W bieżącym sezonie 2019/2020 drużyny KKP biorą udział w następujących rozgrywkach:

# II liga kobiet,

# III liga kobiet,

# Wojewódzka Liga Trampkarek U15,

# Wojewódzka Liga Orliczek,

# Puchar Tymbarku,

# Puchar Polski.

Zawodniczki z rocznika 2008 występują w ramach wypożyczenia w regularnej lidze chłopięcej.

Kategoria:

Kobiecy Klub Piłkarski Unia Lublin powstał z zamiarem utworzenia w Lublinie zawodowej drużyny kobiecej piłki nożnej. W związku z tym, przygotowane zostały podwaliny organizacyjne pod ten cel. Mając na uwadze wagę szkolenia dzieci i młodzieży, na obecnym etapie profesjonalna kadra szkoleniowa realizuje zadania z tym związane. Stworzone zostały optymalne warunki aby wszystkie dziewczęta lubiące sport i piłkę nożną rozwijały swoje umiejętności w życzliwej, koleżeńskiej atmosferze.

W zależności od wieku i etapu Unia Lublin proponuje adekwatne formy zajęciowe. Młode początkujące piłkarki uczą się głownie poprzez urozmaiconą zabawę. Rozpoczynając od kategorii wiekowej orliczek, dziewczęta biorą udział w regularnej lidze z chłopcami. Zespoły seniorskie występują w II lidze kobiet (gr. małopolska) i 3 lidze kobiet (gr. lubelska).

Wszystko po to, aby dziewczęta mogły czerpać radość z nauki piłki nożnej oraz doskonalić swoje umiejętności na wysokim poziomie.

Kobiecy Klub Piłkarski Unia Lublin specjalizuje się tylko w szkoleniu dziewcząt. Współpracujemy z Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego w Lublinie, gdzie powstaje klasa pod naszym patronatem o profilu piłka nożna kobiet.